AVM - Perakende Lojistiği

Fillo Lojistik 10 yılı aşkın süredir perakende sektörüne özel çözümler üretmektedir. Fillo Lojistik ülke genelindeki tüm AVM’ lere belirlenen saat dilimlerinde ilgili noktanın fiziki yapısı ve şehir içi trafiğinde hareket kabiliyeti yüksek araçlar ile özel dağıtımlar yapmaktadır.

Fillo Lojistik tekstil & ayakkabı & hazır giyim sektörünün önceliklerini 10 yıllık tecrübesi ile bilerek dinamik çözümler üretmektedir. Ülke genelindeki tekstil &ayakakbı & hazır giyim sektöründeki müşterilerinin AVM, Cadde Mağazaları ve Bayileri’ ne kendi dağıtım networku üzerinden hizmet vermektedir. Sektörün en önemli dinamiği olan AVM teslimatları, Fillo Lojistik’ in ülke genelinde kurguladığı Cross-Dock’ ları ile randevu sistemi dahilinde çalışmaktadır.

Fillo Lojistik yoğun sezon geçişlerinde ülke genelinde konumladığı Cross-Dock’ larında cep depolama hizmeti vererek müşterilerine hız ve rekabet avantajı sağlamaktadır.

Sektörün dinamiği olan tersine lojistik, iade sezonu, çapraz sevkiyat gibi modeller Fillo Lojistik tarafından kurgulanmaktadır.

Bunun dışında FMCG & Hızlı Tüketim ürünleri için de, ülke genelindeki zincir kanalında bulunan marketlere, mağazacılık üzerine kurulu yapılara depolama ve dağıtım hizmeti vermektedir.

Gerek çıkış noktasından FTL, gerek LTL, gerek palet-koli şeklinde yapılan bu dağıtımlar, alıcı noktaların beklentileri dahilinde kurgulanmakta ve teslim edilmektedir.

Fillo Lojistik Gebze ve Hadımköy depolarında depo ve envanter yönetimini yaptığı perakende sektöründeki müşterilerinin zincir market, mağaza ve diğer bayi teşkilatlarına kendi networku üzerinden ülke genelinde konumlanmış Cross – Dock’ ları aracılığı ile dağıtım yapabilmektedir.

Dağıtım modelleri FTL, parsiyel, şehir içi dedike dağıtım başlıklarında toplanabilir.